HATİCE KARAKULAK 0 Takipçi | 7 Takip
Kategorilerim
Diğer İçeriklerim (4)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim (0)
23 03 2015

Yaşım hep çocukluk olsa.

    Hemen hemen herkes hep çocukluğunu özler.Peki nedir o çocukluğu özleten şey? Kalpten nasıl gelinirse öyle yaşanması mı? Yoksa o saflık, dostluk ve kötülük bilmeyen gönüllerin masumiyeti mi? Bence hepsi. Çünkü, insan çocukken art niye düşünmez. Etrafına karşı paylaşımcıdır. Sorumluluk nedir bilmez. 

   Söylenen bir söz var: '' İnsan büyüdükçe mi büyüyor dertleri.'' Bence insan büyüdükçe dertleri büyümüyor. Dert ettiği olaylar silsilesi zincirleme negatif olayları da beraberinde getiriyor. Bu da dertlerin ne kadar büyük olduğunu düşünmeye yetiyor.İnsanı öyle bunalıma sokuyor ki. Sussan bir dert, konuşsan bir dert. İnsanlar ne diyeceğini bilemez halde bin bir dert. Sevdiklerimiz üzülmesin diye herşeyi yutarız da hayatın bittiğini anlayamayız. İşte en çok da böyle zamanlarda YAŞIM HEP ÇOCUKLUK OLSA.

  Çocuk olsak belki de yaptığımız hataları tekrarlamadan yaşama devam ederiz. Herkes böyle düşünür. Oysaki hayat bir kez yaşanması için verildi. İnanın ki ikinci bir şansı olsaydı insanın yine de hatalarını tekrarlardı. Değişen zaman olmaz, değişen insanın kafatasının içindeki beyinle başlar.İnsanlar değil, düşünceler değişir. 

  

5
0
0
Yorum Yaz