HATİCE KARAKULAK 0 Takipçi | 7 Takip
Kategorilerim
Diğer İçeriklerim (4)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim (0)
23 03 2015

sahip mi ait mi?

Herşeyi o kadar sahipleniyoruz ki, adeta kölesi oluyoruz.Onların bir gün olmayacağını düşünmek bile başlı başına bir azap. Düşünsenize gün içinde kaç kere telefonu elimize alıyoruz. Kaç kere sevgilimize ya da eşimize mesaj atıyoruz. Arabamızı haftada  ya da ayda kaç kez yıkıyoruz. Biz insanlar herşeyi sahiplenmeye bayılıyoruz. 

 Sevgiliyi sahiplenirsin, herşeyin oluveririr. Araya bir soğukluk yada etken 3. şahıs (ne demekisterseniz o karakterlere serbest) girdiği an o aşk olur sana başk. Yani başkası olur anlayamazsın. Sen çok değiştinler falan havalarda uçuşmaya başlar. Sen zaten hep kendini düşünürsünler, bencilsinler .... Sonuç acı ızdırap.Ne oldu sahiplendin de ne oldu?Senin mi oldu, sana mı kaldı? Ya el aldı ya sel aldı. En olmazı toprak aldı. Kim kime kaldı ki? Leyla ve Mecnun, Kerem İle Aslı, Tahir ile Zühre velhasıl daha sayılabilir. Hangisi kavuşabildi? Hangisi sonsuz aşka erişebildi?

 Çok sahiplenince çok ait olmazsın hem. Hala bunu anlayamadık mı? Neye elimizi atsak, bu benimdir desek...Hangisi bizim oldu. Çok sevdik belki uğruna ölebilecek kadar çok sevdik. Neleri göze aldık, nelerden vazgeçtik. Ne oldu? Sahip olabildik mi? Ya ardında ya aklında, herkesin aradığı biri, beklediği bir sonu var. Bunu anlayamadık, anlamaya çalışmak yerine GELSİN HAYAT BİLDİĞİ gibi dedik. Hiç birşeyden ders almadan, sevmeye devam ettik. Sevdik çok sevdik ama hangimiz çok sevildik? Bilinmez...

15
0
0
Yorum Yaz